Půlnoční silvestrovsko–novoroční BĚH METROPOLE

Poslední závod v Evropě v roce 2017

Půlnoční silvestrovsko – novoroční BĚH METROPOLE

Anglie má svůj kanál La Manche, Hawaii nejslavnější triatlonový závod Ironman, Himálaje nejvyšší horu světa Mount Everest, Řecko zakladatelku olympijské myšlenky Olympii a Česká republika v Praze poslední závod v Evropě a možná i na světě (dle časového posunu) v kalendářním roce a zároveň první v roce následujícím „Půlnoční silvestrovsko–novoroční BĚH METROPOLE“.

Již popáté se letos 31.12. sejdou běžci ze všech koutů republiky na čtyřkilometrové trase běžeckého závodu „Půlnoční silvestrovsko–novoroční BĚH METROPOLE“, aby se důstojně rozloučili se starým rokem a v plné sportovní kondici naplnili starověké lidové motto „Jak na Nový rok, tak po celý rok“. Vzhledem k tomu, že startovní výstřel odstartuje běžeckou silvestrovkou běžeckou veselici deset minut před půlnocí, aby se první závodníci dostali do cíle pár minut po půlnoci, naplňuje se motto vrchovatě.

Jedinečná atmosféra závodu láká nejen běžce, ale i jejich nejbližší, aby je na trase povzbuzovali nejen svými hlasivkami a různými řehtačkami, frkačkami, vuvuzelami a dalšími hudebními nástroji, ale i plnili roli nosičů vody, v našem případě šampaňského. I když jde o závod, o zábavu není nouze, samozřejmě „střelci“ se nenechají rozptýlit a pádí k cíli, co jim zimní noční počasí a silvestrovské veselí dovolí. Ten, kdo si chce závod užít opravdu plnými doušky, nezapomene se cestou občerstvit od svého doprovodu. Všichni si pak vychutnávají jedinečnost závodu i veselou atmosféru silvestrovské noci, kdy se o půlnoci při plném závodním tempu nad jejich hlavami rozsvítí noční obloha tisíci petard a světlic. S nadsázkou lze říci, že takový ohňostroj nezažijete ani na olympiádě, ani na rozličných mistrovstvích světa.

Závod má samozřejmě své vítěze, kteří obdrží kovy nejcennější i věcné ceny v podobě poukazů na odběry sportovního zboží značky JOMA, ale skutečnými vítězi jsou všichni. Těm náleží v cíli originální účastnická medaile a tóny státní hymny na jejich počest.

Ani tento závod není bez rekordů, ať již ryze sportovních, kdy doposud nejrychlejší muž Daniel Kučera doběhl v čase 12:06 min, ale i co se týká věku účastníků, když nejmladším účastníkem byl dvouletý Jáchym Horáček, kterého spícího do cíle dovezli v kočárku jeho rodiče v čase 21:28 min.

Pokud se chcete stát účastníky tohoto závodu a zažít jeho jedinečnou atmosféru, můžete se el. přihlásit na www.behmetropole.cz , kde najdete nejen další podrobnosti závodu, ale můžete zhlédnout i videozáznam závodu z loňského roku. Kapacita závodu je omezena.

Jak na Nový rok, tak po celý rok.

Mgr. Roman Jaroš

ředitel závodu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..